Cut-off disc XT70
Reliable cutting disc for the cost-conscious professional.
Ideal for processing thin-walled as well as solid materials.
Suitable for low-power machines.
Advantages:
- little burr formation
- high cutting speed
- fewer sparks
Technical specifications:
- diameter = 125mm
- thickness = 1,0mm
- bore = 22,23mm
- 10 pieces
Dimensions du produit :
| Length | 125 mm |
|---|---|
| Width | 125 mm |
| Height | 1 mm |
| Weight | 0,3 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 135 mm |
|---|---|
| Width | 135 mm |
| Height | 21 mm |
| Weight | 0,38 kg |