Check valve
Aluminum FBAs for oxygen pressure reducing valve 3/8 R – max. flow rate 35 mc/h All FBAs are made in accordance with UNI EN ISO 730.
Feautures:
- Stops hitting back
- Stops gas flow back
- Drops overprints
Dimensions du produit :
| Length | 110 mm |
|---|---|
| Width | 16 mm |
| Height | 16 mm |
| Weight | 0,083 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 170 mm |
|---|---|
| Width | 65 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 0,08 kg |