Water mixable cooling lubricant
Water mixable cooling lubricant specially suited for Cowley equipment. On the basis of mineral oil.
Suitable for all machining operations, chlorine and nitride free.
Good protection against corrosion.
Biostability and skin friendly.
Instructions:
Add the cooling lubricant to the right amount of wate and keep stirring when mixing.
Mixing ratio = 1:20 (5%)
Votre extrait dynamique sera affiché ici...
Ce message s'affiche car vous n'avez pas fourni de filtre et de modèle à utiliser
un filtre et un modèle à utiliser.
| Dimensions du produit : | |
|---|---|
| Longueur du produit | 100 mm |
| Largeur du produit | 50 mm |
| Hauteur du produit | 220 mm |
| Poids du produit | 1,09 Kg |
| Dimensions de l'emballage : | |
| Longueur du paquet | 100 mm |
| Largeur du paquet | 50 mm |
| Hauteur du paquet | 220 mm |
| Poids du Colis | 1,09 Kg |