Tool cabinet / workshop cabinet
This standing cabinet consists of two doors, which can be closed with a cylinder lock. The inside has four height-adjustable shelves. The bottom frame is equipped with adjustable feet so that the standing cabinet can easily be placed level. The standing cabinet can be combined with other modules from the EXPERT series and is part of the following modules:
- BGMOD4
Dimensions du produit :
| Length | 530 mm |
|---|---|
| Width | 620 mm |
| Height | 2 020 mm |
| Weight | 61,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 540 mm |
|---|---|
| Width | 630 mm |
| Height | 2 030 mm |
| Weight | 62,00 kg |



