Modular workshop equipment / workplace complete / complete workshop equipment module 4
With the EXPERT workshop furnishings from Bullram, every workshop can be designed according to your own taste. The interior provides a professional look, offers ideal space for all kinds of activities and is equipped with four 230V sockets and sufficient storage space for tools. All parts from the EXPERT series are available separately, so it is possible to put together your own workshop equipment, of which this module is an example. This workshop equipment module EXPERT series consists of:
- 1x BG62L5
- 1x BG62D2
- 3x BG62BP
- 2x BG62WD1
- 1x BG124WT
- 1x BG62SCD1
- 3x BG01CE
- 1x BG62BPS
- 1x BG62EL
Dimensions du produit :
| Length | 580 mm |
|---|---|
| Width | 1 860 mm |
| Height | 2 025 mm |
| Weight | 178,3 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 200 mm |
|---|---|
| Width | 800 mm |
| Height | 2 100 mm |
| Weight | 208,00 kg |





