Modular workshop equipment / workplace complete / complete workshop equipment module 4
With the EXPERT workshop equipment from Bullram, every workshop can be designed according to your own taste. The interior provides a professional look, offers ideal space for all kinds of activities and is equipped with eight 230V sockets and sufficient storage space for tools. The workshop equipment do not include accessories. All parts from the EXPERT series are available separately. For example, it is possible to put together a workshop layout yourself, of which this module is an example. This workshop equipment module EXPERT series consists of
- 2x BG62L7
- 2x BG62D2
- 2x BG62SCD2L
- 2x BG124WT
- 2x BG62BP
- 2x BG62BPS
- 2x BG62EL
- 5x BG02CE
Dimensions du produit :
| Length | 580 mm |
|---|---|
| Width | 3 720 mm |
| Height | 1 273 mm |
| Weight | 270,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 200 mm |
|---|---|
| Width | 1 400 mm |
| Height | 1 700 mm |
| Weight | 278,00 kg |





