This Utilnova caramel rim cleaner is very suitable for removing, in particular, glue from wheel weights in the rim. The exclusive and well-considered design with conical shape distinguishes the rim cleaner from comparable tools on the market.
When the head is worn out, a clear warning follows. On the head itself it becomes visible that replacement is necessary to prevent damage to the rim.
speed = max. 4000rpm
Votre extrait dynamique sera affiché ici...
Ce message s'affiche car vous n'avez pas fourni de filtre et de modèle à utiliser
un filtre et un modèle à utiliser.
| Dimensions du produit : | |
|---|---|
| Longueur du produit | 0 mm |
| Largeur du produit | 0 mm |
| Hauteur du produit | 0 mm |
| Poids du produit | 0,1 Kg |
| Dimensions de l'emballage : | |
| Longueur du paquet | 100 mm |
| Largeur du paquet | 50 mm |
| Hauteur du paquet | 50 mm |
| Poids du Colis | 0,10 Kg |