Machinist hammer
This XPTools powerful machinist hammer is suitable for standard work and is mainly used by machnist and sheet metal workers. The hammer has a slightly spherical trajectory face and on the other side a pin that is perpendicular to the direction of the handle.
600 grams
Votre extrait dynamique sera affiché ici...
Ce message s'affiche car vous n'avez pas fourni de filtre et de modèle à utiliser
un filtre et un modèle à utiliser.
| Dimensions du produit : | |
|---|---|
| Longueur du produit | 325 mm |
| Largeur du produit | 125 mm |
| Hauteur du produit | 30 mm |
| Poids du produit | 0,898 Kg |
| Dimensions de l'emballage : | |
| Longueur du paquet | 130 mm |
| Largeur du paquet | 330 mm |
| Hauteur du paquet | 35 mm |
| Poids du Colis | 0,90 Kg |