Hydraulic air pump
- capacity = 680ml
- pressure = 700 bar
- inlet port thread = 1/4"-18NPT
- outlet port thread = 1/4"-18NPT
- input air pressure = 7 - 8,3 bar
- output flow rate no load = 0,4L/min
- output flow rate with load = 0,12L/min
Dimensions du produit :
| Length | 370 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 185 mm |
| Weight | 8,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 380 mm |
|---|---|
| Width | 175 mm |
| Height | 195 mm |
| Weight | 8,92 kg |