Submersible pump
For sewage and dirty water. Supmersible high efficiency single vane pump for professional use. Built completely in stainless steel and suitable for continuous heavy duty service.
- Q max = 21 m3/h
- H max = 12m
- 0.75kW, 230V
- compleet stainless steel
- double mechanal seal with oil chamber
- thermical protected
- 10 mtr neoprene H07 RN-F cable
- insolationclas = F
- protection = IP68
- transit = max 45 mm
- connection hose = 2''
Dimensions du produit :
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 500 mm |
| Weight | 11,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 220 mm |
|---|---|
| Width | 220 mm |
| Height | 520 mm |
| Weight | 12,00 kg |