Wheel bearing set universal
This set is suitable for mounting bearings and sealing rings. Especially useful when used with a hydraulic press.
The set comes with a metal handle for use with a hammer and a length of 273mm and 17 mounting pads with a diameter of 70 tot 150mm.
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 420 mm |
|---|---|
| Width | 380 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 17,00 kg |