Valve polisher
Ideal for grinding the valve seat in the cylinder head.
Large valve lapper:
- length = 225mm
- diameter rubber suckers = 30 and 35mm
Small valve lapper:
- length = 210mm
- diameter rubber suckers = 15 and 20mm
Ideal for grinding the valve seat in the cylinder head.
Large valve lapper:
- length = 225mm
- diameter rubber suckers = 30 and 35mm
Small valve lapper:
- length = 210mm
- diameter rubber suckers = 15 and 20mm
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 290 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 0,10 kg |