Radiussaw
This radiussaw can be used with a normal hand drill and standard bi metal hole saws.
Easy to mount on a bench or in a vise.
- capacity = 3/4" to 3" / 19 to 76mm
- angles up to 50 degrees
- fully CNC made
- 1 1/4" heavy thick steel frame
- 2 axis adjustable tubing clamp
Dimensions du produit :
| Length | 400 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 200 mm |
| Weight | 7,1 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 125 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 7,70 kg |