Tungsten electrodes
These tungsten electrodes WLa15 Goldstar consist of 1,5% lanthanum oxide, which gives them an increased ignition power. The WLa electrodes are suitable for the TIG welding of steel and stainless steel.
Suitable for direct and alternating current.
Technical specifications:
length = 150mm
diameter = 2,0mm
color = gold
oxide content = +/- 1,5% lanthanum oxide
content = 10 pieces
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both
a filter and a template to use.
| Product Dimensions: | |
|---|---|
| Product Length | 204 mm |
| Product Width | 60 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Weight | 0.26 Kg |
| Package Dimensions: | |
| Package Length | 204 mm |
| Package Width | 60 mm |
| Package Height | 8 mm |
| Package Weight | 0.26 Kg |