Hydraulic bending tool
Bending tool for bending copper and aluminum plate.
bending force = 20 ton
max. thickness of sheet = 12mm
width of sheet = 200mm
height = 370mm
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 31.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 435 mm |
|---|---|
| Width | 215 mm |
| Height | 335 mm |
| Weight | 31.50 kg |