Hydraulic puller
- capacity = 50 ton
- pulling diameter = 500mm max.
- pulling length = 350mm max.
- stroke diameter = 80mm
Attention: this product can not be returned
Product Dimensions
| Length | 225 mm |
|---|---|
| Width | 225 mm |
| Height | 510 mm |
| Weight | 32.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 600 mm |
|---|---|
| Width | 275 mm |
| Height | 200 mm |
| Weight | 35.00 kg |