Bi-directional power unit
bi-directional motor design eliminates the need for a directional control valve
- motor voltage = 24V DC
- motor power = 0,8kw
- flow = 4 LPM
- pressure range = 35 - 200bar
- relief presetting = 170bar
- tank size = 1,4L
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 8.7 kg |
Package Dimensions
| Length | 460 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 10.20 kg |