HSS Core drill
High-quality HSS core drill for magnetic drilling machines.
Characteristics:
- HSS (high speed steel)
Specifications:
- diameter = 15mm
- cutting depth = 30mm
Product Dimensions
| Length | 63 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 0.07 kg |
Package Dimensions
| Length | 25 mm |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Height | 82 mm |
| Weight | 0.08 kg |