HSS Core drill
High-quality HSS core drill for magnetic drilling machines.
Characteristics:
- HSS (high speed steel)
Specifications:
- diameter = 26mm
- cutting depth = 30mm
Product Dimensions
| Length | 63 mm |
|---|---|
| Width | 27 mm |
| Height | 27 mm |
| Weight | 0.12 kg |
Package Dimensions
| Length | 31 mm |
|---|---|
| Width | 31 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 0.13 kg |