Abrasive speedblast garnet
Garnet is a recyclable and universally applicable abrasive. It is used especially for removing rust, paint and mill scale and for facade cleaning.
Specifications:
- grit size = 30 - 60 (0,2 - 0,6mm)
- grit shape = angular
- packed in a 25kg bag
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both
a filter and a template to use.
| Product Dimensions: | |
|---|---|
| Product Length | 290 mm |
| Product Width | 200 mm |
| Product Height | 380 mm |
| Product Weight | 25.0 Kg |
| Package Dimensions: | |
| Package Length | 290 mm |
| Package Width | 200 mm |
| Package Height | 380 mm |
| Package Weight | 25.00 Kg |