[WMS63A5P] CEE industrial wall socket 5 pin 63A
Electrical and accessories / Electric equipment and material / Wall sockets Brand: Fluxon Fluxon
Product Code: WMS63A5P
EAN: 8720028019311
Availability: Sold Out
Fast delivery from large stock.
Safe payment via various payment options.
14-day return policy.
CEE industrial wall socket
  • rated current = 63A
  • rated voltage = 400V
  • type = 3P + N + E
  • protection grade = IP67
  • cable gland = M25
Product Dimensions
Length 0 mm
Width 0 mm
Height 0 mm
Weight 0.0 kg
Package Dimensions
Length 260 mm
Width 130 mm
Height 130 mm