Welding jacket
Suede leather welding jacket with a number of useful features:
- double closure with velcro and buttons for maximum protection
- protection against sparks
- raised collar
- underarm holes for greater breathability
- contains a inside pocket
- elastic cuffs
- size = XL
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 420 mm |
|---|---|
| Width | 360 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 1,60 kg |