Pallet truck / hand pallet truck / pump cart
This steel industrial grade Mammuth pallet truck is suitable for daily use and guarantees a long service life. The pallet truck is equipped with polyurethane wheels, weather-resistant and silent.
Specifications:
capacity = 2000kg
fork length and width = 1150 x 150mm
minimum height = 85mm
maximum lifting height = 200mm
total width = 540mm
fork & steering wheel = PU
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 70,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 500 mm |
|---|---|
| Width | 540 mm |
| Height | 1 200 mm |
| Weight | 75,00 kg |