Pallet truck / hand pallet truck / pump cart
This steel industrial grade Mammuth pallet truck is suitable for daily use and guarantees a long service life. The pallet truck is equipped with polyurethane wheels, weather-resistant and silent.
Specifications
| Capacité de levage | 2500 kg |
| Hauteur de levage min. | 85 mm |
| Longueur et largeur de la fourche | 1150 x 150 mm |
| Hauteur de levage max. | 2000 mm |
| Matériau de la fourche et de la roue | PU |
| Largeur totale | 540 mm |
| Matériau des roulements | stainless steel |
Dimensions du produit :
| Length | 1 520 mm |
|---|---|
| Width | 545 mm |
| Height | 1 210 mm |
| Weight | 75,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 500 mm |
|---|---|
| Width | 540 mm |
| Height | 1 200 mm |
| Weight | 75,00 kg |