This Utilnova tyre lever is suitable for steel rims.
The "hook" shape provides a better grip on the tire and releases less quickly.
length = 500mm
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,7 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 500 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 0,80 kg |