Snap hook
- size = 6x60mm
- working load limit = 260lbs / 118kg
- stainless steel
Not for lifting / climbing.
Dimensions du produit :
| Length | 60 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 6 mm |
| Weight | 0,027 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 70 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 7 mm |
| Weight | 0,03 kg |