Dust extraction unit
This ZionAir dust extraction unit is very suitable for vacuuming shavings and fine dust. Useful when using saw and sanding machines. The unit is placed on wheels and therefore easy to move.
- voltage = 230V / 50Hz
- motor power = 1,5kW
- sound level = 87,1dB
- diameter inlet = 1:100mm / 2:125mm
- diameter fan = 300mm
- capacity bag = 153L
- diameter bag = 500mm
- height bag = 850mm
- collection capacity = 2500m³/hour
Dimensions du produit :
| Length | 850 mm |
|---|---|
| Width | 560 mm |
| Height | 1 860 mm |
| Weight | 47,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 920 mm |
|---|---|
| Width | 580 mm |
| Height | 580 mm |
| Weight | 47,00 kg |