Dust extraction unit
This ZionAir dust extraction unit is very suitable for vacuuming shavings and fine dust. Useful when using saw and sanding machines. The unit is placed on wheels and therefore easy to move.
- voltage = 400V / 50Hz
- motor power = 2,2kW
- sound level = 89,4dB
- diameter inlet = 1:100mm / 2:150mm
- diameter fan = 305mm
- capacity bags = 307L
- diameter bag = 500mm
- height bag = 850mm
- collection capacity = 4000m³/hour
Dimensions du produit :
| Length | 1 460 mm |
|---|---|
| Width | 720 mm |
| Height | 1 910 mm |
| Weight | 59,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 170 mm |
|---|---|
| Width | 560 mm |
| Height | 570 mm |
| Weight | 64,00 kg |