Power distributor
This Fluxon power distributor is ideal for using on construction sites and such.
The open space under the box and the lockable cover provide protection against water and other liquids.
Features a handle, shackles, power breaker and 2 meters of cable.
Input:
CEE plug 63A / 5-pole / 400V
Output:
2x CEE socket 16A / 5-pole / 400V
2x CEE socket 32A / 5-pole / 400V
1x CEE socket 63A / 5-pole / 400V
4x socket (DIN49440) 16A / 230V
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 11.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 600 mm |
|---|---|
| Width | 440 mm |
| Height | 350 mm |
| Weight | 12.00 kg |