Tool cabinet / workshop cabinet
This wall cabinet consists of two doors that can be closed with a cylinder lock, the inside has two height-adjustable shelves. The wall cabinet can be combined with other modules from the EXPERT series and is part of the following modules:
- BGMODC, BGMODD, BGMODG, BGMODI and BGMODJ
Product Dimensions
| Length | 530 mm |
|---|---|
| Width | 620 mm |
| Height | 1,162 mm |
| Weight | 35.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 540 mm |
|---|---|
| Width | 630 mm |
| Height | 1,172 mm |
| Weight | 36.00 kg |



