This Mammuth jack saddle is suitable for lifting under bolts, differentials of 4x4 vehicles, tractors and more.
capacity = 10 ton
diameter = 120mm
diameter axle = 25mm
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both
a filter and a template to use.
| Product Dimensions: | |
|---|---|
| Product Length | 0 mm |
| Product Width | 0 mm |
| Product Height | 0 mm |
| Product Weight | 1.5 Kg |
| Package Dimensions: | |
| Package Length | 120 mm |
| Package Width | 120 mm |
| Package Height | 80 mm |
| Package Weight | 1.50 Kg |