[INESUPER32K25] Welding electrodes steel rutile 3,2mm 350mm 88pcs 2,5kg
Welding and cutting equipment / Welding electrodes Brand: I.N.E. I.N.E.
Product Code: INESUPER32K25
14-day return policy.
Welding electrodes rutile
The slag is easy to remove.
Furthermore, the welding electrodes are suitable for all welding positions.
- brand = INE
- thickness = 3,2mm
- length = 350mm
- suitable for = steel
- amount = 88pcs
- weight = 2,5kg
Chemical analysis:
C 0.06
Si 0.40
Mn 0.60
Standards:
AWS A 5.1/ASME SFA 5.1: E6013
AWS A 5.1/ASME SFA 5.1: E4313
EN ISO 2560-A: E 42 0 RC 1 1
Certificates:
DB - TÜV
*Certificates are available on request
Product Dimensions
Length 0 mm
Width 0 mm
Height 0 mm
Weight 0.0 kg
Package Dimensions
Length 365 mm
Width 65 mm
Height 40 mm