Ring roller
Ideal for rings and seal rings to form round or flat material.
- diameter of rolls = 32mm
- round steel capacity = 6,5mm
- plate steel capcatity = 25 x 5mm
- length handle = 320mm
Product Dimensions
| Length | 230 mm |
|---|---|
| Width | 190 mm |
| Height | 420 mm |
| Weight | 5.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 36 mm |
|---|---|
| Width | 19 mm |
| Height | 18 mm |
| Weight | 5.80 kg |