Profile gauge / profile depth gauge
This type of eco-line profile gauge type RT10 clock model is suitable for normal car tires. The meter is equipped with a clearly readable clock and an adjustable ring, so that the zero position can be reset.
measuring range = 0 - 10mm
scale = 0,1mm
Dimensions du produit :
| Length | 113 mm |
|---|---|
| Width | 56 mm |
| Height | 29 mm |
| Weight | 0,19 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 135 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 62 mm |
| Weight | 0,23 kg |