Sanding disc
Suitable for the belt and disc sanding machine 750W BSSM6X9.
velcro
diameter = 230mm
grit = K40
material = zirconia alumina ZK713X
Characteristics of zirconium material:
suitable for metal and wood
provides high stock removal rates and long product life
sturdy cloth backing for reliable performance
suitable for dry and wet grinding
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,1 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 230 mm |
|---|---|
| Width | 230 mm |
| Height | 5 mm |
| Weight | 0,10 kg |