Bolt clipper
alloy steel CR-V blade and rubber handle
possible to adjust jaw edge by adjusting bolt
drop forged adapter
Type II class 3 & 4 standard
Cutting ability
- size = 18''
- capacity soft materials = 8mm
- capacity medium materials = 6mm
alloy steel CR-V blade and rubber handle
possible to adjust jaw edge by adjusting bolt
drop forged adapter
Type II class 3 & 4 standard
Cutting ability
- size = 18''
- capacity soft materials = 8mm
- capacity medium materials = 6mm
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 470 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 1,45 kg |