Airco diagnoses kit
Suitable for diagnosis and work on air conditioning systems.
Application: R-410A en R-22
Content set:
- blue gauge for low pressure = 0 - 24bar (0 - 350psi)
- red gauge for high pressure = 0 - 35bar (0 - 500psi)
- 3 hoses 150cm length
- yellow hose can be hooked up to the hose anchors on the side and at the front of the T-style for storage during non-use, this protects the hose against contamination and damage
- 2 connection adapters
- handy hanging hook
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 465 mm |
|---|---|
| Width | 330 mm |
| Height | 100 mm |
| Weight | 4,31 kg |