Digital oil control valve
Rubber protection to absorb shock prolonged lifetime
Dispenses in liter, gallon, pint and quart
5-digit easy to read LCD display powered by 3V battery
Low battery indicator equipped.
inlet = 1/2'' female
flow rate = 1 - 35L/min
pressure range = 0-5,50 Bar
viscosity = 8 - 5000mPas
battery = 1 *3V CR2
temperature = max. 60 degrees Celcius
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 320 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 1,20 kg |