Reifenmontagemaschine / Reifen Montagegerät mit Montagearm Profi
Full-automatic tyre changer equipped with extra stabil tilting post for intensif use. The turning table is able to work at 2 different speeds, ideal for mounting wide and rigid wheels.
- external rim clamping = 12 - 28''
- internal rim clamping = 14 - 30''
- max. wheel diameter = 1200mm (47'')
- max. wheel width = 450mm (17'')
- bead breaker cylinder force at 10 bar = 2500kg
- operating pressure = 10bar (145psi)
- max. inflating pressure = 3,5 bar
- voltage = 400V
standard accessories:
beading lifting tool, air purifier, accessoires set for alloyrims, gun inflator, locking wedge protector, connector
INLCUDING HELPER ARM HP1XL
Votre extrait dynamique sera affiché ici...
Ce message s'affiche car vous n'avez pas fourni de filtre et de modèle à utiliser
un filtre et un modèle à utiliser.
| Dimensions du produit : | |
|---|---|
| Longueur du produit | 1 400 mm |
| Largeur du produit | 960 mm |
| Hauteur du produit | 1 600 mm |
| Poids du produit | 464,0 Kg |
| Dimensions de l'emballage : | |
| Longueur du paquet | 1 160 mm |
| Largeur du paquet | 960 mm |
| Hauteur du paquet | 1 050 mm |
| Poids du Colis | 485,00 Kg |