Diamond saw / diamond saw blade
This Rhodius diamond cutting disc is a reliable all-rounder with short cutting times and a long service life. Suitable for in concrete.
Usable on angle grinders.
Technical specifications:
diameter = 115mm
segment height = 12mm
thickness = 2,2mm
axle size = 22,23mm
speed = 80 m/s
max. speed = 13300rpm
Dimensions du produit :
| Length | 115 mm |
|---|---|
| Width | 115 mm |
| Height | 3 mm |
| Weight | 0,11 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 175 mm |
|---|---|
| Width | 155 mm |
| Height | 10 mm |
| Weight | 0,13 kg |