Cable cutter
The handle is made of high tensive aluminium alloy, the knives are made by forging, long life span and it can cut the aluminium and copper cable below 240mm^2
- cutting range = max. 500mm^2 koper / aluminium cable
Dimensions du produit :
| Length | 810 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 820 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 3,00 kg |