These grinding wheels are resistant to a speed of no less than 25000rpm and are easy to use due to the small diameter.
Suitable for the pneumatic grinders ACT01N and ACT02L.
diameter = 75mm
thickness = 1,8mm
bore hole diameter = 9,5mm
5 pieces
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,1 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 260 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 2,10 kg |