Hydraulic machine jack / machine lifter
This hydraulic machine lifter is used for maintenance and repair of heavy machinery.
- capacity = 10 ton
- lifting range of foot = 30-260mm
- lifting range of head = 420-650mm
- max lever force = 40kg
- 360 degrees rotatable
Dimensions du produit :
| Length | 340 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 650 mm |
| Weight | 35,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 380 mm |
|---|---|
| Width | 225 mm |
| Height | 500 mm |
| Weight | 37,50 kg |