Snap hook
- size = 8x80mm
- working load limit = 400lbs / 181kg
- stainless steel
Not for lifting / climbing.
Dimensions du produit :
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 8 mm |
| Weight | 0,063 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 90 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 9 mm |
| Weight | 0,06 kg |