Pneumatic manual long ram jack
Can be operated with air and manual.
capacity = 8 ton
stroke = 475mm
air pressure = 7.5~8.5 bar
cylinder diameter = 39mm
oil capacity = 900ml
Dimensions du produit :
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 610 mm |
| Weight | 16,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 215 mm |
|---|---|
| Width | 135 mm |
| Height | 660 mm |
| Weight | 16,50 kg |