Hydraulic cylinder
Hardy underlay to avoid axis break when it is overloading.
The surface of principle axis is finished with chrome plate.
Plunger has the function of retracting automatically.
Surface coating resists corrosion.
- output = 150 ton
- stroke = 150mm
- effective area = 201cm^2
- oil capacity = 3,015 L
- height of product = 266mm
- extended height = 431mm
- outside diameter = 207mm
- bore diameter = 160mm
- plunger diameter = 140mm
- thread for input oil port (ZG) = 3/8" - 20
- saddle protrusion form plgr = 31mm
- saddle is removable
- max. pressure = 700bar
Votre extrait dynamique sera affiché ici...
Ce message s'affiche car vous n'avez pas fourni de filtre et de modèle à utiliser
un filtre et un modèle à utiliser.
| Dimensions du produit : | |
|---|---|
| Longueur du produit | 290 mm |
| Largeur du produit | 320 mm |
| Hauteur du produit | 265 mm |
| Poids du produit | 0,0 Kg |
| Dimensions de l'emballage : | |
| Longueur du paquet | 390 mm |
| Largeur du paquet | 330 mm |
| Hauteur du paquet | 370 mm |
| Poids du Colis | 58,00 Kg |