Universal windscreen wiper arm puller
- for removing of front and rear wiper arms
- brass pressure sleeve prevents damage to the thread
- 360 degrees rotatable puller arms
- handwheel, no additional tool required
- chrome plated base, press sleeve brass made hardened spindle
Dimensions du produit :
| Length | 70 mm |
|---|---|
| Width | 55 mm |
| Height | 100 mm |
| Weight | 0,2 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 165 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 0,20 kg |