Folding jaws for vise
These magnetic folding jaws for a vise serve as a tool for sheet metal work.
The jaws can easily be attached to the vise by using the magnets.
max. bending thickness = 2mm
max. bending angle = 90 degrees
suitable for vises with a jaw width of 150mm
Dimensions du produit :
| Length | 155 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 45 mm |
| Weight | 2,1 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 165 mm |
|---|---|
| Width | 105 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 2,20 kg |