Measuring tape
This heavy duty JMC measuring tape with durable rollers has a high speed gear mechanism, which make it very easy and fast to use. The steel tapes with de-burred edge treatment prevents the rough blade edges from causing early corrosion and cracking.
- length = 30m
- width = 13mm
This heavy duty JMC measuring tape with durable rollers has a high speed gear mechanism, which make it very easy and fast to use. The steel tapes with de-burred edge treatment prevents the rough blade edges from causing early corrosion and cracking.
- length = 30m
- width = 13mm
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,73 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 162 mm |
|---|---|
| Width | 62 mm |
| Height | 246 mm |
| Weight | 0,83 kg |