Impact socket set
These sockets are especially for impact wrenches.
- number of sockets = 11
- drive = 1/2"
- sizes = 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 19, 21, 22mm
- material = chrome molydenum
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 220 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 1.40 kg |